Jaki silnik wybrać szukając używane Bmw

bmw

Jeżeli przeglądasz ogłoszenia motoryzacyjne w poszukiwaniu samochodu marki BMW to poświęć chwilę na zebranie informacji o silnikach, które są polecane w pojazdach tej marki. Jak wiadomo samochody mają swoje mocne i słabsze strony, mniej lub bardziej chwalone podzespoły. My zweryfikowaliśmy kilka modeli i wiemy jakie silniki warto wziąć pod uwagę kupując jeden z modeli marki BMW.

BMW serii 3 E90 – jaki silnik?

Szukając prawdziwego BMW, tego z napędem na tył prawdopodobnie myślałeś o 10 letnim BMW E90. To dobry wybór, jeśli wziąłeś pod uwagę jeden z silników o 6 cylindrach. Omijaj szerokim łukiem czterocylindrowe, mają one kilka nieszczęsnych przypadłości, które da się wyeliminować jednak sporym kosztem. Owszem te 6 cylindrowe mają też sporadyczne problemy, jednak są to już nie tak częste przypadki.

Z benzynowych wybierz modele 323i lub 325i ( te po liftingu w roku 2008), a z diesla także od roku 2008 i najlepiej 325d lub 330d.

Jaki silnik wybrać kupując BMW X5 E70?

Wiele osób myśli o tym modelu, lecz tutaj także warto zwrócić uwagę na to jaką konkretnie wersję wybierzemy. Samochody osobowe SUV są ciągle obiektem poszukiwań na rynku wtórnym i znawcy wiedzą co kupić, by uniknąć kłopotów.  Tutaj zdecydowanie powiemy – unikaj tych benzynowych. Jeśli jesteś na kupnie BMW X5, to wybierz model z silnikiem diesla. Fakt, że silniki M57 to już kawałek historii, jednak są pewne i sprawdzone, a doładowanie sprężarką nie wpływa na ich awaryjność. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to na klapy sterujące przepływem powietrza, sporadycznie są z nimi problemy, ale mechanik znający temat usunie problem za około 2000 zł.

BMW do 20 000 zł – jaki silnik?

Znane wszystkim BMW E46 można znaleźć sporo taniej, jednak aby być pewnym silnika trzeba wybrać model po liftingu, ewentualnie 330d lecz z udokumentowanymi naprawami. Takie samochody używane kupimy za około 15 000 zł.

BMW E36 to już też nie młody samochód, ale ciągle ma swoich fanów. Tutaj zdecydowanie warto wybrać 4-cylindrowy silnik montowany w 318is, ale ten, który znaczony jest M44. Podobnie jak wyżej, kwotę jaką przyjdzie nam zapłacić za samochody osobowe tej serii jest podobna do E46.

5/5 - (1 vote)